Bu web sitesinde, sizi başkalarından ayırt etmek üzere çerezler kullanılmaktadır.
Bu, size iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olurken aynı zamanda bize web sitemizi geliştirme olanağı sağlar. Daha fazla bilgi...

Pasion for Automation

Profesyonel, Rekabetçi, Yetkin Hizmet Her proses ihtiyacını sağlayan alternatif ürünler, alternatif çözümler..
home abortion abortion experiences abortion video
amoxicillin amoxicillin amoxicillin
Geri A+    A    A-
Asya Vana Pazarı, 2015 te %7 büyüme ile 59 milyar dolar!

Endüstriyel vanalar için, geçen sene 49 milyar dolar olan Pazar, ciddi büyüme oranıyla artışta.  Amerika tabanlı bir pazar araştırma firması olan McIlvaine tarafından yapılan araştırmalara göre 2015 yılında pazarın, 60 milyar dolar seviyelerinde olacağı belirtilmektedir. Bu oran, %20 büyüme veya %4 lük yıllık büyüme periyodunu temsil eder. Fakat Asya pazarının, büyümede ivme şampiyonu olarak %33 veya başka bir deyişle yaklaşık %7 yıllık büyüme periyodunda gerçekleşeceği belirtilmektedir.

2015 yılı itibariyle; 10 milyar doları aşacağı tahmin edilen petrol ve gaz sektöründe yer alan üreticilerinin, 2012 yılında da endüstriyel vanalar için en büyük alıcı kitlesi olacağı tahmin ediliyor. Daha muhafazakar büyüme trendi olan sektörler için ise büyüme, sıra dışı kaynakların ikamesi ile devam edecek gibi gözükmekte.

İkinci en büyük pazarın ise enerji sektörü olacağını belirten McIlvaine, bu endüstrinin vanalara , 8 milyar dolar seviyesinde bir harcama yapacağını tahmin ediyor. Bunların sebebi ise asya sınırları için termik santral yapımlarının artışı gösteriliyor. Şirket ayrıca; Japonya daki nükleer felaketin uzun süreli bir takım etkilere sebebiyet vereceğini fakat, 2015 pazarına daha cılız etkilerle ulaşacağını söylüyor. Kombine çevrim gaz türbin vanalarının ise Amerika endüstrisindeki ihtiyaç dolayısıyla önümüzdeki birkaç sene içerisinde güçlü talep göreceği belirtiliyor.


Atıksu arıtma tesislerinin ise, 2015 yılı içinde 4,4 milyar dolarlık bir vana ihtiyacı olacağını tahmin ediliyor. McIlvaine, Asya da halen yapımı devam eden ve planlanan büyük tesislerin bu ihtiyaca sebep olacağını söylüyor. Şu anda kanalizasyon bağlantıları olmayan fabrikalar, tesis genişletme ile ilave tesisler inşaatları, nitrojen ve fosfor atılımını azaltma için teknoloji yatırımları gibi etkenlerdeki gözlemler ihtiyacı kanıtlar niteliktedir.

Amerika ve Avrupa ülkeleri, Asya üzerinde payını korumak sadece güçlü oldukları ilaç ve biyo teknoloji alanında bunu devam ettirebileceklerdir.
  
Dünya çapında en büyük 5 vana üretici şu anda 1 milyar dolar üzerinde bir ciro ile pazarın %13 ünü ellerinde tutmaktadır. Bundan sonra gelen ikinci 5 firmanın ise ciroları; 500 milyon dolar ile 800 milyon dolar arasındadır. Bundan sonra gelen firmalar da ise satış oranları keskin bir şekilde düşmektedir. Örneğin; 20. sıradaki firmanın cirosu, 270 milyon dolar iken; 30. sırada yer alanınki 130 milyon dolardır. En altta yer alan 100 firmanın vana brüt satışları ise 17$ milyon olarak gerçekleşmiştir.

Pazar şu anda; coğrafi, ürün ya da uygulamaya odaklanan binlerce firma barındırmaktadır. McIlvaine göre büyüme fırsatları ise; süreç ve bakım maliyetlerini azaltmak için daha “akıllı vanalar” üretecek ve müşterilerine katma değeri arttıracak firmalar için var olacaktır.