Bu web sitesinde, sizi başkalarından ayırt etmek üzere çerezler kullanılmaktadır.
Bu, size iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olurken aynı zamanda bize web sitemizi geliştirme olanağı sağlar. Daha fazla bilgi...

Pasion for Automation

Profesyonel, Rekabetçi, Yetkin Hizmet Her proses ihtiyacını sağlayan alternatif ürünler, alternatif çözümler..
home abortion abortion experiences abortion video
amoxicillin amoxicillin amoxicillin
Geri A+    A    A-
Seviye Ölçümünde Manyetik Şamandıralı Seviye Şalterleri ve Çalışma Prensibi


Şamandıralı seviye anahtarı genellikle, bir tankın yanına veya dışarda bir hazneye monte edilir. Suyun kaldırma prensibi ilkesi gereği; anahtarlama yapılacak seviyeye montaj edilmiş olan şamadıralı anahtar, yükselen suyun şamandırayı yukarıya kaldırmasıyla devre tamamlanmış olur. Şamandıra ve gövde içinde yerleşik birer adet toplamda 2 adet mıknatıs bulunur. Salmastrasız olan bu tasarımda, mıknatıslar, anahtar yüzeylerinden etkileşime geçerler.

Bu basit elektromekanik cihaz, çoğu zaman düşük ve yüksek seviye noktasal bilgisini sorunsuz birşekilde iletir. Bu tasarımın uygulama gereksinimlerine göre (proses bağlantısı, anahtarlama süresi/tipi ) birçok farklı opsiyonları vardır. Eğer anahtarlama noktaları, ürünün bağlantı noktasına uzak düşünülüyorsa bu sefer yerinden çıkan tip (displacer tip) şamadıralı modeller kullanılır. Displacer tiplerde şamandıra kabloya bağlı bir transmitter görevi görürken, şamandıra ile bağlantı noktası arasında bir yay yerleşik olarak bulunur. Özellikle düşük yoğunluklu sıvılar ve yüksek basınçlarda kullanılırlar.

Avantajları
Basit tasarım ve az parçadan meydana gelmesi sebebiyle, kolay bir kullanım sözkonusudur. Yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklar bir sorun teşkil etmemektedir. Çünkü neredeyse her tip sıvı ile uyumlu bir ıslak kısım malzeme seçeneği mevcuttur.

Kısıtları
Bu tip cihazların kendi kendini kontrol mekanizmaları yoktur. Dolayısıyla düzenli ve programlı bir bakım gerektirir. Kalın veya viskoz sıvılarda hareketli parça olan şamandıra, sıkışabilir veya düzgün şekilde hareket edemeyebilir. Bu tip akışkanlarda kullanımı çok uygun değildir.